O kropce, co na płaszczu zamieszkała i królowej, która przedszkole odwiedziła

niedziela, 27 września 2015 - Autor: Małgorzata Kucharska o 17:00
Inowrocław po raz drugi włączył się obchody kropkowego dnia.

Królewska kropka
Świat w kropki jest po prostu weselszy. Bohaterka świata matematyki, animacji i sztuki, bliska przyjaciółka słynnego „i” postanowiła wkroczyć na wybiegi mody. Jako że aspiracje ma duże, w końcu posiadanie 1,2 mln fanów z 82 krajów do czegoś zobowiązuje, dlatego też wymarzyła sobie stać się ozdoba płaszcza i to nie byle jakiego, bo królewskiego.
Przedszkole nr 14 Muzyczna Kraina zachęciło inowrocławskie przedszkola do przyłączenia się do kolorowo nakrapianej akcji wspólnego tworzenia „Płaszcza w kropki dla Królowej Jadwigi”. 
Zadaniem Przedszkoli biorących udział w akcji było dostarczenie do Przedszkola nr 14 Muzyczna Kraina obrazu kropki na obszytym białym płótnie o wymiarach kartki A4 (210 mm/297 mm). Technika wykonania kropki była dowolna. Pozwoliłyśmy dzieciom odkryć w sobie talent do malowania, rysowania, stemplowania, wyklejania, wyszywania. Każde przedszkole mogło dostarczyć 3 prace. Przyniesione obrazy kropek zostały następnie zszyte. W ten sposób powstał płaszcz dla patronki naszego miasta.
Nie tak dawno temu i nie za górami, i nie za lasami, lecz w pięknym solankowym grodzie zdarzyło się coś wyjątkowego…

Czasu było niewiele, a zadanie poważne, dlatego kropkowali niemal do utraty tchu. W ruch poszły cekiny, guziki, pofarbowany ryż, nieco filcu, kolorowe piórka, niezawodne mazaki, trochę korka, a nawet pieczątki. Inowrocławskie przedszkolaki postanowiły upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – uszyć płaszcz dla Królowej Jadwigi i włączyć się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Co wymyśliły? Ano płaszcz w kropki dla królowej stworzyły. Dzielnie pracowali milusińscy z Muzycznej Krainy (przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, Poznańskiej, Św. Ducha i Jacewskiej), Słoneczka, Stokrotki, Misia, Krasnala, Kujawskich Dzieci, Pod Tęczą, U Natalki i Kubusia, U Jasia i Małgosi i oddziału przedszkolnego przy SP 9. Tak długo wycinali, kolorowali i przyklejali aż odświętny strój stworzyli. Był kolorowy i radosny jak dzisiejsze święto i tak samo błyszczący jak korona królowej. Posiadająca 1,2 mln fanów z 82 krajów kropka niezwykle dobrze czuła się jako ozdoba płaszcza i to nie byle jakiego, bo królewskiego.


Więcej o naszych działaniach na stronie:
http://inianie.pl/chca-uszyc-plaszcz-dla-jadwigi-kropka-po-kropce/
http://inianie.pl/o-kropce-co-na-plaszczu-zamieszkala-i-krolowej-ktora-przedszkole-odwiedzila/