Dzień Kropki w PG3 w Pielgrzymowicach

niedziela, 27 września 2015 - Autor: Marta Florkiewicz-Borkowska o 21:29
Dzień Kropki zamienił się w naszej szkole w TYDZIEŃ KROPKI, który zaangażował całą społeczność szkolną. Zarówno nauczyciele i uczniowie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. 
Tydzień kropki obfitował w Pielgrzymowicach w różnego typu działania.
Na godzinie wychowawczej uczniowie obejrzeli film filozoficzny "Kropki" Włodka Markowicza, który był punktem wyjścia do różnego rodzaju refleksji na temat znaczenia kropek w naszym życiu oraz ich łączenia. Na języku angielskim zapoznali się z oryginalną wersją filmiku o Vashti. Na zajęciach techniczno-artystycznych uczennice klas drugich i trzecich wykonali mandale/ kropki wykorzystując kolory emocji. Operując właściwymi kolorami mogli wyrzucić z siebie wszystkie emocje. Okazało się, że powstały przepiękne emocjonalne i kolorowe mandale - symbole kropki.
Na godzinach wychowawczych pozostali uczniowie stworzyli swoje artystyczne wersje kropek. W ten sposób powstała gigantyczna kropkowa wystawa na korytarzu szkolnym, która była mieszanką wszystkich artystycznych wariacji kropek. Natomiast dokładnie w Dzień Kropki - we wtorek - na uczniów z całej szkoły czekała pierwsza w historii gimnazjum QR Misja. W całej szkole w różnych miejscach przyklejone były kody QR, pod którymi kryły się "kropkowe zadania". Były to pytania zamknięte lub otwarte oraz zagadki. Uczniowie w grupach 3-osobowych mieli znaleźć wszystkie kody, odczytać zakodowane zadania i wspólnie znaleźć odpowiedzi. Mieli na to dokładnie 24 godziny. Dużo uczniów się zaangażawało w tę akcję. Na przerwach uczniowie w grupkach skanowali kody, spisywali pytania i wspólnie ustalali wersje odpowiedzi. A zakodowane pytania i zadania w większości ułożyły uczennice z klasy drugiej. 

Również biblioteka postanowiła się włączyć w obchody Dnia Kropki. Szkolna biblioteka wspólnie z biblioteką publiczną zorganizowały akcję szukania kropek. Kropki, czyli kolorowe, uśmiechnięte buźki wraz z wydrukowanymi na nich złotymi myślami dotyczącymi czytania, zostały poukrywane w książkach młodzieżowych. Każdy z uczniów gimnazjum mógł wylosować karteczkę z imieniem i nazwiskiem autora oraz tytułem utworu, w którym został ukryty znaczek. Na wszystkich znalazców czekała słodka nagroda. W akcji wzięło udział 47 gimnazjalistów.

To było nasze pierwsze Święto Kropki w gimnazjum. Mamy nadzieję, że nie ostatnie.