Dzień Kropki w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim

poniedziałek, 29 września 2014 - Autor: Joanna Apanasewicz o 00:23
15 września obchodziliśmy Dzień Kropki - dzień, w którym każdy z nas mógł uwierzyć, że ma jakiś talent, że to co potrafi, może w przyszłości stać się wielkim atutem, dzień w którym mogliśmy uwierzyć, że nawet jeśli jeszcze nie odnaleźliśmy swojego talentu, to z pewnością wkrótce to nastąpi. 

W tym dniu
wszyscy zadbaliśmy o kropkowy strój. Po zebraniu się w klasie Pani Asi obejrzeliśmy film o małej Vashti, która dzięki wspaniałej nauczycielce uwierzyła w siebie, a potem pomagała innym w szukaniu swoich wartości.
Porozmawialiśmy trochę o naszych talentach, zainteresowaniach, o tym co lubimy robić najbardziej. Potem przystąpiliśmy do kropkowych zadań.
Na początek liczyliśmy kropki i stworzyliśmy piękne gwiazdozbiory.
Potem rysowaliśmy kolorowe obrazki i tworzyliśmy z nich trójwymiarowe prezentacje.Na koniec wyszliśmy na boisko i tam stworzyliśmy piękne kropkowane tło do wspólnego zdjęcia.

Zaraz po Dniu Kropki, Pani Asia przedstawiła nam słynnego rosyjskiego malarza, który lubił malować "kropkowe" obrazy. Był nim Wasilij Kandinski. Postanowiliśmy pójść za wzorem artysty i stworzyć swoje własne dzieła. Oto one: